Budowa stron WWW

Budowa Strony Internetowej to wieloetapowy proces na który składa się zestaw usług konsultingowych i informatycznych. Do każdego projektu podchodzimy indywidualnie i rozliczamy się jedynie za wykonaną pracę. Przed rozpoczęciem, przedstawiamy formułę współpracy - etapy realizacji i formy rozliczenia. Zapewniamy możliwość zaprogramowania i uruchomienia strony zaprojektowanej przez własnego grafika lub zakupionej w zewnętrznym serwisie.


W przypadku klientów którzy potrzebują profesjonalnego rebrandingu lub pomocy w stworzeniu nietypowego projektu o dużym zasięgu, zapewniamy koordynację współpracy z profesjonalną agencją brandingową tworzącą kompleksową identyfikację wizualną.


ETAPY REALIZACJI PROJEKTU WWW


Pomagamy w ustaleniu podstawowych założeń dotyczących projektu, które polegają na przedstawieniu kluczowych informacji o działaniu stron internetowych i ich funkcjonalności. Pomagamy także w wyborze i zarejestrowaniu domeny internetowej oraz konta hostingowego.


 Ponadto wspieramy w przygotowywaniu:

 • Elementów wizualnych tj. logo, grafiki.
 • Treści: nagłówki, slogany, teksty, zdjęcia.
 • Określeniu grupy odbiorców i kierunku strategii marketingowej.
 • Analizy "SWOT" (silne strony, słabe strony, możliwości, zagrożenia).
 • Bazy linków konkurencji i ciekawych podstron.


Po zebraniu powyższych informacji, jesteśmy w stanie przygotować wstępną wycenę projektu. Następnie można przejść do Etapu 2. Projektowania Makiety Strony Głównej

Na tym etapie musimy wiedzieć, kto będzie odwiedzać stronę internetową, jaką ma mieć funkcjonalność i w jaki sposób będzie obsługiwana.


Na podstawie tych informacji, przedstawiamy sposoby prezentacji treści, ustalamy typ strony (standard, "one-page layout", blog, sklep), schemat podstron i nawigacji.


Makietę tworzymy w oparciu o indywidualne dopasowanie czcionek, kolorystykę i ogólny styl prezentacji treści. Po prezentacji projektu nanosimy sugestie i poprawki. W przypadku braku akceptacji tworzymy kolejną wersję makiety.


Zaakceptowana wersja pozwala na przedstawienie ostatecznej wyceny projektu.

Na tym etapie zbieramy wszystkie materiały do kolejnych podstron i w międzyczasie zaczynamy budowę strony na własnym serwerze. Dopasowujemy jej wygląd do zaakceptowanej makiety, tworzymy pozostałe podstrony i dodajemy treści.


Każdą podstronę testujemy pod kątem prawidłowego wyświetlania na urządzeniach o najpopularniejszych rozdzielczościach ekranu. Wykonujemy testy funkcjonalności i szybkość ładowania strony.


Po wprowadzeniu materiałów i serii testów przedstawiamy projekt do oceny i nanosimy ewentualne korekty. W przypadku pojawienia się modyfikacji znacząco odbiegających od ustaleń w poprzednim etapie, przedstawiamy najlepsze rozwiązanie pod kątem ceny i jakości.


Po zaakceptowaniu strony testowej przenosimy ją na serwer docelowy i uruchamiamy produkcyjnie ("na żywo"). 


Projekt został ukończony - przechodzimy do administracji powykonawczej.

Administracja powykonawcza to okres gwarancyjny trwający 6 miesięcy od dnia uruchomienia strony internetowej na właściwym serwerze.


W tym czasie dbamy o prawidłowe wykonywanie kopii bezpieczeństwa, aktualizacje oprogramowania i zabezpieczenia strony internetowej przed atakami wirusów lub hakerów.
Zapewniamy także możliwość wprowadzania drobnych modyfikacji i korekt które nie mają wpływu na wygląd całości projektu. Na życzenie klienta tworzymy instrukcje obsługi oraz dokumentacje techniczną.


Po upłynięciu okresu gwarancyjnego, zapewniamy możliwość skorzystania z odpłatnej obsługi informatycznej. 

 

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami w opisie oferty Obsługa Informatyczna

 

Typy stron które wykonujemy:

 • Landing page - pojedyncza strona internetowa bez menu nawigacyjnego. Prezentuje informacje kontaktowe lub prosty formularz zachęcający odwiedzających do podjęcia akcji.

 • Strona standardowa - strona z zaprojektowaną szatą graficzną, posiada menu nawigacyjne, które po kliknięciu przenosi do osobnych podstron serwisu internetowego.

 • Strona typu "one page" - strona nieposiadająca podstron, nawigacja polega na przewijaniu.

 

Standardowa funkcjonalność projektów

 • Dostosowanie wyświetlania do urządzeń o różnej rozdzielczości.
 • System blogowy z komentarzami.
 • Interaktywne mapy lokalizacyjne, formularze kontaktowe i galerie zdjęć.

 

Wyceniając budowę strony internetowej bierzemy pod uwagę następujące czynniki:

 • Czas projektowania i programowania.
 • Funkcjonalność niestandardowa.
 • Ilość podstron i wielojęzyczność.
 • Modyfikacje wizualne na etapie produkcji testowej.Niniejsze informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego, a jedynie zaproszenie do składania ofert.

Szerokie wsparcie informatyczne z zakresu napraw sprzętowych, modernizacji i infrastruktury.

Pomoc w budowaniu świadomości cyfrowej oraz zdobywaniu wiedzy i umiejętności informatycznych

Ochrona przed utratą danych oraz procedury bezpieczeństwa na wypadek katastrof

Wygodny kanał komunikacyjny - indywidualny numer zgłoszeniowy oraz email techniczny.